دوره آموزشی مذاکراتی برای توافق

بازی با تولد کودک آغاز و بلافاصله پس از تولد فعالیتهای انطباقی جهت سازگاری با محیط جدید تر ظاهر می شوند .باید توجه داشت که بازی , طبیعی ترین شکل تمایل کودک برای تماس و برخورد با دنیای اطرافش میباشد. اندیشمندان و علمای تربیتی از صدر اسلام تاکنون
 • دانشـــجو 977
 • مدت دوره 637 دقیقه
ثبت نام در دوره آموزشی

دکتر سید محمد علی واعظ موسوی

مشاور و کارشناس حوزه خانواده و ازدواج

همیشه گفتن ” مردا حرف همو بهتر می فهمند.” همین جمله رو برای خانوم ها هم داریم. اما در خواستگاری میشه گفت خانواده ها حرف همو بهتر می فهمند. هر دو برای فرزندانشون بیش از دو دهه عمرشونو گذاشتند . هر دو به دنبال بهترین گزینه برای ثمره ی زندگی شون می گردند. هردو خانواده خودشان را برای روزهای کمک به فرزندانشون برای تشکیل زندگی آماده می کنند. یکی به فکر جهیزیه و دیگری به فکر خانه و مراسم هست . یکی به فکر فراهم کردن شغل و درامد مناسب پسرش و دیگری به فکر راحتی و آسایش دخترش در زندگی هست. و هر دو در فکر اون “مغز بادوم” ی که قراره بهشون بگه آقا جون و مامان جون . این دو خانواده برای رسیدن به نتیجه با هم مذاکره میکنند. جلسات خواستگاری جلسات مذاکره ست برای همه ؛ مذاکراتی برای توافق.

دوره مذاکراتی برای توافق ، توافق چی ؟ توافق زندگی! ما در این دوره به بحث  و گفت و گو پرداختیم که چگونه کسی را با خودمان همراه کنیم برای زندگی! آیا او بله را به من می گوید یا بله به خواسته درونی  خودش است؟ ما می خواهیم متوجه بشویم در یک نشستی که در چند جلسه طول می کشد چه طوری طرف مقابل مون را بشناسیم؟ و او چگونه ما را درست بشناسد؟ تا بتوانیم یک مسیر درست را با یکدیگر طی کنیم؟

یکی از راه کار های کمک کننده در تشخیص هم خوانی معیار ها و شناخت تحقیق است . به این نکته توجه داشته باشید تحقیقات جایگاه مشاوره را ندارد و مشاوره جایگاه تحقیقات را.تحقیقات باید جامع و کامل باشد و موارد زیر را شامل شود:

1)محل سکونت

2) محل قبلی که ساکن بودن

3) محل کار

4) محیط تحصیل

   همچنین در این دوره ویژگی های فرد محقق و مدل سوالات جلسات خواستگاری را در این دوره به بررسی خواهیم کرد.

دوره ی آموزشی خواستگاری که به عنوان ” مذاکراتی برای توافق ” در 31 قسمت پیش روی شماست ؛ در استودیو آدم وحوا با حضور دکتر سید محمد علی واعظ موسوی ضبط شده است. در این دوره به نکاتی در باب خواستگاری پرداختیم.

مباحث مطرح شده در این دوره :

 • ویژگی های خواستگاری های سنتی و غیر سنتی
 • آشنایی با معیار انتخاب همسر
 • حد و مرز عشق و محبت در خواستگاری
 • اهمیت زیبایی و ظاهر همسر آینده
 • معیار های کاذب را از معیار های واقعی
 • ویژگی های یک تحقیق درست و مناسب
 • قول ها و پایبندی به قول ها در خواستگاری
 • سیر محتوای سوالات در جلسات خواستگاری
 • اهمیت اصل صداقت و اصالت خانوادگی
 • تعارفات در خواستگاری چه جایگاهی دارند؟

سرفصل های این دوره

آیا آمادگی ازدواج را دارم؟
سوالات در جلسات خواستگاری را دسته بندی و رتبه بندی کنیم
معیارهای انتخاب همسر را اولویت بندی کنیم
تله ها و اشتباهات در انتخاب همسر چیست؟
تکنیک های سوال پرسیدن را با هم یاد بگیریم
آشنایی با اصول تحقیقات در خواستگاری
کشته گربه در حجله یا محبت
نکته های فراموش شده در ازدواج

مشاوره و پشتیبانی

در صورت هرگونه سوال یا درخواست در خصوص تو خواستگاری چه سوال هایی بپرسم؟ نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس حاصل نماییم. تیـم پشتیبانی آموزشگاه آدم و حوا

380000 220000تومان
ثبت نام در دوره